Alexandra Daisy Ginsberg

Studio Alexandra Daisy Ginsberg

Tasarımcı, Sanatçı ve Yazar
Alexandra Daisy Ginsberg tasarımcı, sanatçı ve yazar. Daisy, tasarıma yeni roller ararken teknoloji için alternatif idealler hayal ederek yeni deneysel tasarrım yaklaşımları geliştiriyor. Çalışmalarında,  nesneler tasarılayarak, atelyöler yaparak, yazarak ve küratörlü ederek tasarımın estetik ve etik geleceğini araştırıyor. Daisy, tüm dünyadan bilim adamları, mühendisleri sanatçılar, tasarımcılar, sosyal bilimciler, haleriler ve endüstriler ile ortak çalışmalar yürütüyor. 2013 yılında Londra'da Royal College of Art okulunda “daha iyi” bir geleceği araştırdığı “ The Dream of Better” isimli doktora projesine başladı. 
Öğretim üyeliği yaptığı Synthetic Aesthetics (Stanford University/University of Edinburgh, 2010–2013) projesinde Daisy, katılım ve eleştirel söylem arasında yeni yöntemler üreterek sentetik biyoloji sanat ve tasarım üzerine uluslararası bir araşturma projesi yürüttü. Synthetic Aesthetics: Investigating Synthetic Biology’s Designs on Nature (MIT Press, March 2014) kitabında asıl yazar olan Daisy, Science Gallery, Dublin'de bulunan sentetik biyoloji üzerine bir proje olan Grow Your Own...  Life After Nature (October 2013–January 2014) küratoryel takımını yönetti. 
University of Cambridge oklunda mimarlık, Harvard University and Design Interactions oklunda tasarım ve Royal College of Art'ta yüksek lisans okudu. İşleri MoMA New York, London’s Design Museum, the Art Institute of Chicago, the Israel Museum, the Museum of Contemporary Art, Tokyo and the National Museum of China gibi kurumlarda sergilendi. Daisy uluslararası kurumlarda eğitim veriyor ve yayın yapıyor:  TEDGlobal, PopTech ve Design Indaba; Current Opinion in Chemical Biology (December 2012) 'de konut editörlük yaptı.  2011 yılında E. chromi isimli katılımcı işi  Designs of The Year and the Index Awards ödüllerine aday gösterildi ve Trento'daki yeni Museo Delle Scienze'de yer aldı. Daisy 2011'de  World Technology Award for Design ödülüne layık görüldü ve 2012 yılında ilk London Design Medal for Emerging Talent ödülünü aldı. 
Öncü Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Özel Sponsorluklar
İletişim Sponsorları
Destekleyenler