Gökhan Avcıoğlu

Gökhan Avcıoğlu Mimarlık

Mimar
Ankara, Türkiye'de doğan Gökhan Avcıoğlu, 1983 yılında KSÜ'de Mimarlık eğitimini tamamladı. 1994 yılında İstanbul'da Global Architectural Development GAD (Global Mimari Gelişimi) firmasını kurdu ve farklı işlevlerde birçok projeyi tamamladı.
Yaptığı projeler arasında, ofis binaları, kamu ve ticari alanlar, İstanbul, Bodrum, Maldives, Dubai New Jersey, Washington DC, Virginia, Philadelphia, Connecticut, ve Libya'da konut projeleri bulunmaktadır. GA, Manhattan, NY, İstanbul ve Washington DC'de restoran ve çeşitli mağazalar da tasarladı. Son projeleri arasında, BORUSAN MUZIK EVİ, ONE ORTAKÖY, NLF, NEWADA, TRGTRS, GDKP gibi ödüllü tasarımlar bulunmaktadır. Ayrıca İstanbul Shell Genel Müdürlük Binası (Doğan Holding) Altunizade, Esma Sultan (Ortaköy), Bodrum Kuum Hotel, Beşiktaş Balık Pazarı gibi birçok karma kullanımlı, konut ve ticari projeye imza atmıştır. Aynı zamanda, Washington'da loft, otel ve özel konutlar; Bodrum, Kazan, Rusya ve Libya'da halka açık bir park projeleri ve çok katlı karma kullanım yapıları bulunmaktadır.
Gökhan Avcıoğlu ve GAD projeleri Rotterdam Mimarlık Musuem, Miami Bienal, Philadelphia Minima Sanat galerisi, Galerist ve Londra Kraliyet Sanat Akademisi'nde sergilenmiştir.Ayrıca 2008 yılı Nisan ayında, Gökhan Avcıoğlu tarafından tasarlanan ürünler Milan Block Sergisi'nde gösterilmiştir. 2010 yılında ise GAD çalışmaları Los Angeles'da, 2012 yılında ise Newyork The Center for Architecture da "CHANGE: Architecture and Engineering in the Middle East" sergisinde yer almıştır. Ayrıca 2011-2012 Prag mimarlık haftası kapsamında projeleri sergilenmiş. 2012 senesinden beri One Ortaköy projesi The Chicago Athneaum müzesinde sergilenmektedir.
Gökhan Avcıoğlu, Wallpaper, Surface, City Magazine, World Houses Now, Urban Houses and Cafes, Restaurants and Bars, Atlas of Contemporary Architecture, Modern Interiors Cool Restaurants in Istanbul, Monocle, Architectural Digest, Architectural Record, New York Post dahil olmak üzere farklı yayınlarda ve BBC ve Channel 4 televizyon programlarında yer almıştır.
2001 yılından bu yana, Gökhan, Paris'te Ecole Speciale d'Architecture, Yıldız Teknik Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi'nde stüdyolarında ders vermektedir.
Gökhan Avcıoğlu'nun İstanbul, New York ve Bodrum'da da ofisleri bulunmaktadır İstanbul ve New York şehirlerinde yaşamaktadır.
Bu Kişiyle İlgili Etkinlikler
Öncü Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Özel Sponsorluklar
İletişim Sponsorları
Destekleyenler