Gökhan Karakuş

emedya

Tasarımcı, Kuramcı
Tasarımcı ve kuramcı Gökhan Karakuş, Columbia Üniversitesi ve Vassar College, mimarlık tarihi ve teorisi bölümlerinden mezun oldu.
 
“Contempoary Turkish Architecture in Stone” (2014), Wallpaper Istanbul City Guide (2012, 2014),  “Turkish Touch in Design” (2007) and “Turkish Architecture Now” (2009) gibi editörü ve yazarı olduğu kitapların yanı sıra Karakuş mimarlık eleştirmeni, küratör, öğretim üyesi, kuramcı ve tasrımcı olarak da meslek hayatını sürdürüyor. İlgi alanları tasarımda yerellik, modernizm ve mimarlık.
 
Architectural Record, Architectural Review, Wallpaper, Detail ve The Architect’s Journal dergilerinde yazıları yayınlandı. Karakuş, Natura dergisinin editoryal yöneticisi olarak çalışıyor. İstanbul Teknik, Bilgi ve Politecnico di Milano üniversitelerinde dersler verdi.
 
Gökhan Karakuş İstanbul'da bulunan EMEDYA DESIGN tasarım şirketinin yöneticisi. Güncel çalışmaları: sayısal tasarım kullanılarak tasarlanmış mermer mozaikler, Londra Tasarım Haftası Festivali 2014 ve İstanbul Tasarım Bienali 2014'te sergilenen “Hyperarchaic Tectonics” ve İstanbul'da yön-bulma/placemaking üzerine ileri tasarım araştırmaları.
Öncü Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Özel Sponsorluklar
İletişim Sponsorları
Destekleyenler