Ercüment Görgül

Tongji University

Yüksek Mimar
Ercüment Görgül, büyük ölçekli projelerde tasarım ekibinin önemli bir üyesi olduğu Amerika'da yer alan SOM'da kıdemli tasarımcı olarak çalıştı. MIT Media Lab'de yaptığı çalışmalar sırasında, Harvard Üniversitesi Tasarım Okulu (GSD) ve İstanbul Teknik Üniversitesi'nde araştırma görevlisi ve öğretim üyesi olarak çalıştı. 
2009 yılında Hong Kong Üniversitesi (HKU) mimarlık yaz okulunda, 2013 yılında Taipei'deki Shih Chien Üniversitesi ve 2014 yılında IaaC'nın Şangay Global Yaz Okulu mimarlık yaz atölye programlarında direktör olarak görev aldı. Pekin Tsinghua Üniversitesi, Hong Kong Üniversitesi Şangay Kampüsü ve Londra merkezli Architectural Association (AA)'nın Çin'deki okullarındaki verdiği öğretim hizmetinin ayanı sıra, Görgül; Şangay merkezli multi-disipliner bir danışmanlık şirketine sahip. İşbirliğine dayalı ve araştırma odaklı çalışmaları Hong Kong Shenzen Bi-city ve Venedik Bienali dahil olmak üzere pekçok yerde sergileniyor.
Şangay'daki Tongji Üniversitesi'nin Mimarlık ve Kentsel Planlama Koleji'nde ilk ve Çinli olmayan tek tam zamanlı öğretim üyesi olan Görgül, bu görevinin yanı sıra; Amerika'da Harvard ve Katolik üniversitelerine ve Çin'de Şangay Üniversitesi'ne davetli eleştirmen olarak davet edildi. Ercüment Görgül, deneysel öğretim yöntemleri, BIM, üretken tasarım metodolojisi, dijital medyayı kullanan alternatif temsil araçları üzerine dersler verip, stüdyo çalışmaları yaptırıyor. Akademik çalışma alanı soyutlamanın farklı metot ve mekanizmalarını geliştirerek yaratıcılığı öğretme konusunda. Görgül ayrıca tasarım ve parametrik tasarımın deneysel müfredatının gelişimi, dijital işçilik, mimarlıkta performatif ve hafif tasarım düşüncesi, üniversitedeki yeni nesilin ve üniversite öncesi tasarım alanına ilgi duyan öğrencilerin kişisel gelişimi ile ilgileniyor. 
Ercüment Görgül, Mimar Sinan Üniversitesi'nde lisans eğitimini yüksek onur belgesi ile bitirdi. İstanbul Teknik Üniversitesi ve Harvard Üniversitesi'nde ayrı ayrı yüksek lisans çalışmalarını tamamlayan Görgül, şu anda hem Mimarlık Tarihi'nde yeni bir yüksek lisans hem de Tasarım Teorisi üzerine doktora çalışmasını sürdürüyor. Amerika'da Associate AIA ve LEED AP'ye üye.
Öncü Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Özel Sponsorluklar
İletişim Sponsorları
Destekleyenler