Arman Akdoğan

IND:Inter National Design

Mimar
1999 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık bölümünden mezun oldu. Öğrencilik yılları ve 2000 yılına kadar Erginoğlu ve Çalışlar mimarlıkta tasarımcı olarak çalıştı.

2000 yılında yüksek lisans öğrenimi için Hollanda ya yerleşti. Berlage İnstitiute da 2000-2003 yılları arasında eğitimini tamamladı. 2003-2006 yılları arasında Rotterdam bazlı West 8 te, kurucu ortak Adriaan Geuze ile Mimarlık ve Kent planlaması üzerine tasarımcı ve proje yöneticisi olarak çalıştı. 2006 yılında davet üzerine OMA (Office for Metropolitan Architecture), Rem Koolhaas ile çalıştı. 2006 yılının sonunda Felix Madrazo ile birlikte kişisel olarak girdikleri Ceuta, İspanya (Cebelitarık boğazı) toplu konut uluslarası yarışma projesini kazandı. Ceuta daki 22.000 metrekarelik alanın inşa edilmeye dönüşmesinin ivmesi sayesinde Felix Madrazo ile birlikte IND [Inter. National. Design] ı Rotterdam da kurdu.

 Arman Akdoğan 2008 yılında Venedik üniversitesi Mimarlık fakültesine misafir eğitmen olarak Felix Madrazo ile davet edildi. Öğretim görevini bu yıllardan itibaren Rotterdam Mimarlık Akademisi ve diğer okullarda davetli olarak devam ettirmektedir.

Öncü Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Özel Sponsorluklar
İletişim Sponsorları
Destekleyenler