PechaKucha Night İstanbul Özel ARKIMEET "Ya Sonra?" (VitrA katkılarıyla)
19 Kasım 2014, 19:30 - 21:00
Yer: Atik Paşa Balo Salonu


Tipi: Özel Etkinlik
Etiket: Kent, Mimarlık, Sürdürülebilirlik & İnovasyon , Tasarım


Cem Dinlenmiş

Karikatürist

Elif İnce

Muhabir

Özgür Mumcu

Köşe Yazarı

Derin Sarıyer

Ürün Tasarımcısı

Harun Tekin

Müzisyen
Pecha Kucha, Japonca 'fis-kos' anlamına geliyor. Konuşmacılar hazırladıkları her birinin gösterimi 20 saniye sürecek olan 20 görseli toplam 6 dakika 40 saniyede izleyicilere aktaracak. Pecha Kucha tekniğinin başlıca amacı kısa ve hızlı sunumlarla izleyiceleri sıkmadan birçok kişinin yaratıcı fikirlerini izleyicilerle buluşturmasını sağlamak.
 
Bu seneki ARKIMEET temamız olan "Ya Sonra" ile önümüzdeki bir iki yılı bile öngöremezken bu belirsizlik ortamı tasarımcıları nasıl etkiliyor? Bu algı ortamının kentlerin gelişmesindeki belirleyici gücü ne? Mimarlık bu hızlı ve inovatif süreç içinde kendisine nasıl yön çizecek? Tasarımcılar mevcut ortamı bir fırsat ve trend olarak değerlendirebilecek mi? Ve en önemlisi insanlık ve çevreyi nasıl bir gelecek bekliyor gibi sorular üzerinden kente dair sorunları irdeleyen çeşitli mimar ve diğer meslek profesyonelleri bir araya geliyor.
 
Pecha Kucha'da her birimizin yaşadığı kente dair sorunları başka bir gözle, sunum tekniğine de bağlı olarak, sıkılmadan yeniden deneyimleyeceğiz. Konuşmacılar bu seneki tema ile ilgili içeriklerini kısa sürede ve etkin bir şekilde bizlere sunmayı amaçlıyor.


Öncü Sponsor
Altın Sponsor
Gümüş Sponsor
Özel Sponsorluklar
İletişim Sponsorları
Destekleyenler